اشتراک گذاری, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

پست شده در:

رابطه خودارضایی و اضطراب چیست؟

توهم درباره استمنا

خودارضایی و اضطراب

نیاز جنسی را نمیتوان کتمان کرد که اگر کتمان شود آسیب های زیادی به بنیان خانواده زده میشود. در این مقاله به مطالعه رابطه خودارضایی و اضطراب خواهیم پرداخت و آن را تشریح خواهیم کرد.

رابطه خودارضایی و اضطراب چیست؟

با سایت دکتر همراه باشید.

رابطه جنسی تنها را ارضای صحیح نیروی جنسی هر شخص میباشد، باید رابطه جنسی سالم و ایمن را انتخاب کنید تا بتوانید از بعد جنسی خود لذت ببرید.

خودارضایی به هیچ وجه نمیتواند راهی صحیح برای ارضای میل جنسی شما باشد.

دوستان به یاد داشته باشید خودارضایی تاثیرات بسیار بدی بر جسم و روان افراد خواهد داشت  و باید هر چه سریع تر جلوی آن گرفته شود و راهی صحیح برایش جایگزین شود.

خودارضایی دارای تاثیرات بسیار زیادی میباشد، برای نمونه، یکی از معیب آن را میتوان افزایش استرس و اضطراب نامید.

علت اصلی این امر این است که استمنا نمیتواند نیازهای جنسی را رفع کند بلکه آن را بسیار بیشر و تحریک میکند و همین امر فرد را مورد فشار بیشتر قرار میدهد.

در مورد ارتباط خودارضایی و اضطراب باید گفت خودارضایی به دلیل ایجاد حس گناه درونی در افراد ایجاد کننده اضطراب بسیار زیادی میباشد که اثرات آن به زودی از بین نمیرود.

چرا فرد بعد از خودارضایی دچار اضطراب میشود؟

علت اصلی این امر این است که استمنا تاثیرات فراوانی بر بدن افراد دارد. در آقایان باعث کمبود نیروی درونی، کاهش سو چشم و اغلب ریزش مو میشود.

همین آسیب آگاهانه به بدن باعث میشود انها علارقم ارضای نسبی نیروی جنسی دچار عذاب وجدان و اضطراب درونی شوند که نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت.

غالبا روانشناسان به این افراد پیشنهاد میکنند هر چه سریع تر نسبت به ترک خودارضایی اقدام نمایند و راهی مناسب و ایمن تر را برای ارضای میل خود در نظر داشته باشند.

ازدواج را میتوان ایمن ترین روش برای ارضای میل جنسی نامید. به یاد داشته باشید هدف همیشه غلبه بر نیروی سر کش جنسی نیست، بلکه برقراری رابطه جنسی ایمن باعث میشود در کاهش استرس هم موفق باشید و بتوانید زندگی آرام تری را تجربه نمائید.

به هر حال خودارضایی و اضطراب رابطه مستقیم با هم دارند و افزایش در میزان استمنا به افزایش اضطراب درونی منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *