اشتراک گذاری, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

پست شده در:

راه های داشتن پوست خوب

چطور بهترین پوست داشته باشیم؟

پوست خوب

داشتن پوست خوب آرزوی خیلی از ماست، از دیر باز تا امروز افراد زیادی به خصوص خانم ها در پی یافتن راهی برای داشتن پوست خوب به خصوص در ناحیه صورت بوده اند و روش های زیادی را تست کرده اند اما بعضا نتیجه عکس گرفته اند

راه های داشتن پوست خوب چیست؟

با سایت دکتر همراه باشید

پوست به عنوان لایه خارجی بدن ما وظایف بسیاری به عهده دارد. از محافظ از ارگان های داخلی گرفته تا دفع سموم و مواد غیر ضروری، به هر حال پوست بدون دلیل ایجاد نشده اما خارج از این بحث پوست وظیفه ایجاد زیبایی را دارد چوت تمام بخش های بدن را فرا گرفته و بدون شک در معرض دید میباشد به همین خاطر باید در  مسیر حفظ پوست خوب کوشا باشیم؟

چطور پوست خوب داشته باشیم؟

داشتن پوست خوب به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که میتوان از بین آنها به مواردی همچون:

  • تغذیه
  • عادات
  • نوع نگرش

نام برد. البته موارد بسیار زیادی هستند که نتیجه نهایی کار را تغییر میدهند اما به هر حال داشتن پوست خوب آرزوی بسیاری هست و نمیشه بدون توجه به این عوامل به آن دست پیدا کرد.

نقش تغذیه در حفظ پوست خوب

از قدیم شنیدیم که تمامی بیماری ها از تغذیه نشات میگیره، بله تغذیه نقش بی بدیلی در حفظ و نگهداری سلامت داره نه تنها سلامت جسمانی بلکه سلامت روح و روان هم به نوعی میتونه به تغذیه مربوط باشه.

خوراک مناسب و ایده آل بهبود دهنده زندگی و سلامت جسم است

فرض کنید تغذیه بد میتونه باعث ایجاد جوش، لک و خرابی های جبران ناپذیری بر روی پوست بدن ما باشه. پوست های بدن در نقاط مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، برای نمونه پوست صورت از نظر طبیعت و ویژگی با پوست ران پا متفاوت است و این متفاوت بودن به دلیل ماهیت عضو مربوطه فرق دارد.

اما پوست مناسب به یک معنی تعریف میشود و فرقی به جای جای بدن ندارد

به یاد داشته باشید برای اینکه پوست خوب دخود را حفظ کنید و یا به ان دس پیدا کنید باید به فکر تغذیه مناسب و ایده آل باشید.

از موارد چرب، فرست فود ها و خلاصه هر چیزی که سلامت شما راتهدید میکند جلوگیری کنید.

نقش عادت ها در پوست خوب

زندگی ما را عادت های ما تشکیل میدهند، این نوع رفتار ماست که تعیین میکند چه نوع نتیجه ای خواهیم داشت

عادات ما به نوع رفتار با پوستمان هم برمیگردد. بسیاری از افراد عادت ندارند به نظافت پوست برسند و پئستشان مدام در معرض خطرات و تهدیدهای متفاوت میباشد که نتیجه آن از دست دادن پوست مناسب است.

به یاد داشته باشید باید در حفظ سلامت پوست و مراقبت از آن کوشا باشید.

نوع نگرش

نوع نگرش بسیار در حفظ پوست خوب تاثیر گذار است. باید فکر خود را نسبت به این موضوع که برای داشتن پوست خوب باید هزینه بسیار زیادی متقبل بشید را تغییر دهید تا بتوانید در نگهداری پوستتان موفق باشید.

میتوانید با ایجاد برنامه منظم برای داشتن پوست خوب برنامه ریزی کنید، نیازی به تهیه کرم های گران قیمت نیست بلکه میتوانید با رعایت موارد گفته شده در بالا بهترین پوست ممکن را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *